M O S T

M O S T

Kiedy brakuje czasu na wyjazdy plenerowe oraz większe realizacje fotograficzne muszę zadowolić się tym co mam w najbliższym otoczeniu. Często mam zwyczajnie ochotę oderwać się od fotografii komercyjnej i zrobić coś dla siebie, wyżyć się artystycznie.
Okazuje się że przy odrobinie inwencji napędzanej chęcią wyjścia z domu, mogę w najbliższej okolicy realizować ciekawe projekty zarówno krótko, jak i długoterminowe. Takim długoterminowym projektem okazał się “MOST”, most Siekierkowski w Warszawie.
Przedstawione fotografie powstały spontanicznie podczas kilku spacerów o różnych porach roku, dnia i na przestrzeni kilku lat. Na zdjęciach jest również nie tylko sam most Siekierkowski ale również jego otoczenie oraz widok jaki się z niego rozpościera, widok na Wisłę i panoramę Warszawy.
Do wykonania zdjęć posłużył mi rozmaity sprzęt fotograficzny, który często był w fazie testów. Korzystałem zarówno z klasycznych obiektywów o różnej ogniskowej jak i zupełnie eksperymentalnych samoróbek do manipulowania głębią ostrości. W ten sposób udało mi się uchwycić ten obiekt architektoniczny w rozmaitej odsłonie, w zróżnicowanym spojrzeniu oraz klimacie.
Mam nadzieję, że te obrazki przypadną do gustu niejednemu miłośnikowi fotografii.
Miłego oglądania


Jako wprowadzenie do tematu, na początek przedstawiam kilka obrazków z Trasy Siekierkowskiej, która okazała się doskonałym preludium do całego przedsięwzięcia. Już po drodze na MOST udało mi się wykonać kilka ciekawych kadrów.


Zanim przeniosę Was na “wyższy poziom” prezentuję kilka fotek zrobionych z najniższej perspektywy. Udało się tu uchwycić między innymi zupełnie filmowy, jesienny klimat.


Wreszcie u celu! Na samej górze cała feeria kolorów upalnego lata, świst wiatru niosącego obłoki, szum jadących aut…


Jest MOST, jest też graffiti i graficiarze… 😉


Największą atrakcją przebywania na samym MOŚCIE są wspaniałe widoki na Wisłę i panoramę Warszawy.


Sprzyjające warunki pozwoliły też na wykonanie serii fotografii i montażu typu “timelapse”

Warszawa, Most Siekierkowski, panorama timelapse, KRiSfoto

Okolice MOSTU w sąsiedztwie rzeki Wisły, to miejsce na wspaniałe wędrówki i okazja do realizacji wielu ciekawych zdjęć.


Na zakończenie MOST by night. Dziękuję za odwiedziny mojego BLOGA!